Gıda işlemede çözüm ortağınız…
Ürünler > Et & Tavuk İşleme > Hızlı Soğutma Tünelleri

Hızlı Soğutma Tüneli

Hızlı soğutma tüneli füme fırınında pişen ürünün ısısını kısa sürede hedeflenen dereceye indirmekte kullanılır. Hızlı soğutma işlemi üründe bakteri üremesini engeller ve su kaybından fireyi önler. Bu işlem sayesinde ürünün nem oranı, kokusu, rengi ve tadı korunur.
Tam otomatik hızlı soğutma tüneli geleneksel soğutma işlemine göre su tasarrufu sağlar, hızlı işlem sayesinde daha az alan gerektirir, fire oranını düşürür ve zaman kazandırır.
Hızlı soğutma tüneli mikroişlemci sayesinde soğutma işlemindeki tüm parametreleri otomatik olarak uygular. Hava sirkülasyon sistemi sayesinde tünelin her köşesi eşit derecede soğutulur. Mikroişlemcinin parametre ve veri kayıt sistemi HACCP normları ile uyumludur.
Modüler sistem sayesinde 1 arabalıktan çok arabalık tünele kadar üretim mümkündür. Müşterinin ihtiyacı doğrultusunda freon, glycol veya amonyak soğutucu sağlanabilir.

BİZE ULAŞIN

FPT Gıda İşleme Teknolojileri Ltd. Şti.

Ali Sami Yen Sk. Aktar Ap. No:9 D.4 P.K.34394 Gayrettepe – İstanbul
+90 212 347 10 35
info@fpt.com.tr
Copyright © - Web sitemizde bulunan tüm içerik ve görsellerin telif hakları FPT Gıda İşleme Teknolojileri Ltd. Şti ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.