Gıda işlemede çözüm ortağınız…
Ürünler > Dedektör ve Ayırıcı Sistemleri > Sıvılar ve Macunumsular

Sıvılar ve Macunumsular

Sesotec metal ayırıcıları, sıvı ve macunumsu (çorba, sos, sosis eti, marmelat vb.) ürünlerin denetimi için kolayca boru hatlarına entegre edilebilmektedir. Farklı ürün yapıları için çeşitli ayırma kapakları kullanılabilmektedir. Sesotec aynı zamanda demir içerikli metallerin ayrıştırılması için gerekli olan manyetik ayırıcıları da sunmaktadır. LUQUISCAN VF+ metal ayırıcısı Handtmann, Vemag, Rex ve Frey gibi imalatçıların dolum sistemleri ile uyumludur. El ile çevirmeye uygun uygulamalar mevcuttur. LIQUIMAG metal ayırıcıları, sıvı ve macunumsu maddelerin demir içeren metal ayırımı için, gıda sanayinin yüksek standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. LIQUIMAG metal ayırıcıları ürün sistemine kolayca entegre edilebilmekte ve kolayca temizlenebilmektedir.

LIQUISCAN VF+

LIQUISCAN VF+ boru metal ayırıcı, sosis etinin, işlenmiş peynirin, gurme salataların, dilimlenmiş ekmeklerin ve benzer macunumsu malzemelerin denetlenmesi için tasarlanmıştır. Metal tespit edildiğinde, doldurma işlemi durdurulur veya bir ayırma sistemi kirlenmiş malzemeyi otomatik olarak bir kaba ayırır. Çeşitli dişli adaptörleri vasıtasıyla, ayırıcı standart vakumlu dolduruculara kolayca bağlanabilir.
Kullanım alanları;

  • Kıyma / sucuk üretimi: Vakumlu dolgu ve kesme cihazı veya bükme ünitesi arasına monte edilir
  •  İşlenmiş peynir, sürülen peynir veya tereyağı ambalajı: Vakum dolgu ve paketleme makinesi arasına monte edilir
  •  Gurme salatalar ve çiğ sebze salataları: Kova/tepsi/bardaklar doldurulmadan önce
  •  Tatlılar, meyve reçelleri, ekmek dilimleri, turşu çeşitleri veya barbekü ve çeşni sosları: Dolgu istasyonundan önce monte edilir

LIQUISCAN PL

Sıvı veya macunumsu pompalanan ürünlerden metalik kirliliklerinin tespiti ve ayrılması için tasarlanmıştır. Ürün özelliklerine bağlı olarak farklı tipte valflerin kullanılmasıyla, metal kirleticilerin güvenilir şekilde ıskartaya çıkarılması garanti edilir. Hava ile çalışan küresel valf, daha iri malzeme içeren uygulamaların doldurulmasında özellikle kullanışlıdır. Üretilen iş hacmine bağlı olarak çeşitli boru çapları mevcuttur. LIQUISCAN PL metal ayırıcılar, masa veya duvar montajı için uygun paslanmaz çelik bir çerçeve üzerinde tedarik edilir. Gerekirse, ayrıca, bir mobil, yükseklik ayarlı stand üzerinde de tedarik edilebilir.
Kullanım alanları;

  • Pompa ve doldurma istasyonu arasında reçel, çikolata, çorba, hardal, ketçap, sos vb. ürünlerin denetimi

BİZE ULAŞIN

FPT Gıda İşleme Teknolojileri Ltd. Şti.

Ali Sami Yen Sk. Aktar Ap. No:9 D.4 P.K.34394 Gayrettepe – İstanbul
+90 212 347 10 35
info@fpt.com.tr
Copyright © - Web sitemizde bulunan tüm içerik ve görsellerin telif hakları FPT Gıda İşleme Teknolojileri Ltd. Şti ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.