Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player
FPT Gıda
         
         
TR | EN
ÜRÜNLER
 
» Balık İşleme
» Et & Tavuk İşleme
» Paketleme
» Akuakültür Ekipmanları
» Hijyen & Yıkama Ekipmanları
» Bıçak Çeşitleri ve Aksesuarları
» Dedektör ve Ayırıcı Sistemleri
 
Et & Tavuk İşleme / Rexpol Hızlı Soğutma Tüneli
< Geri

Rexpol Hızlı Soğutma Tüneli

Hızlı soğutma tüneli füme fırınında pişen ürünün ısısını kısa sürede hedeflenen dereceye indirmekte kullanılır. Hızlı soğutma işlemi üründe bakteri üremesini engeller ve su kaybından fireyi önler. Bu işlem sayesinde ürünün nem oranı, kokusu, rengi ve tadı korunur.
Tam otomatik hızlı soğutma tüneli geleneksel soğutma işlemine göre su tasarrufu sağlar, hızlı işlem sayesinde daha az alan gerektirir, fire oranını düşürür ve zaman kazandırır.

Hızlı soğutma tüneli mikroişlemci sayesinde soğutma işlemindeki tüm parametreleri otomatik olarak uygular. Hava sirkülasyon sistemi sayesinde tünelin her köşesi eşit derecede soğutulur. Mikroişlemcinin parametre ve veri kayıt sistemi HACCP normları ile uyumludur.

Modüler sistem sayesinde 1 arabalıktan çok arabalık tünele kadar üretim mümkündür. Müşterinin ihtiyacı doğrultusunda freon, glycol veya amonyak soğutucu sağlanabilir.

 

 

 

 

Copyright © - Web sitemizde bulunan tüm içerik ve görsellerin telif hakları FPT Gıda İşleme Teknolojileri Ltd. Şti ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.
Web Tasarım Data1